Folytatódik a 26-os főút felújítása, több helyen változik a közlekedés Miskolcon

Egy forgalmas miskolci útszakaszon újabb munkák indulnak, ezért a következő napokban nem árt előre tervezni az indulást.

Új szakaszba lép a 26-os főút miskolci felújítása. A beruházás a Miskolc Pláza térségétől a Szentpéteri kapun át egészen a városhatárig érinti az útvonalat, vagyis nem egy mellékes, könnyen kikerülhető útról van szó. A munkát a HE-DO Építő Zrt. végzi, a közlekedőknek pedig több ütemben kell forgalmi változásokkal számolniuk.

Július 8-án és 9-én a 20 emeletes épület, valamint a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház közötti részen terelik át a forgalmat az új külső sávokra. Ezalatt a belső sávokon megkezdik a burkolat felmarását. A változás a buszközlekedést is érinti: több megálló ideiglenesen máshová kerül, néhányat pedig összevonnak.

Pénteken és szombaton már az aszfaltozás következik ugyanitt. Július 11-én a Blaskovics utcai csomópontnál néhány órán át nem lehet majd áthaladni a frissen készülő belső sávokon. A Huba utcánál viszont a kanyarodási lehetőséget fenntartják.

A következő jelentős lépés július 13-án indul. Ekkor hat buszöböl átépítéséhez fognak hozzá a Szeles utcánál, a Napsugár Otthonnál, valamint a Tesco/Bosch megállóknál. Közben befejezik a burkolati jelek festését és a végleges közúti táblák kihelyezését is.

A munkák július második felében továbbmennek a kórház és a Bosch közötti szakaszon, majd a Stop Shop és a Repülőtéri úti autóbusz-pályaudvar környékén.

Kép: Mocsári László

Ha fontosnak tartja a független helyi újságírást, most duplán segíthet. Az Aspektus+ programnak köszönhetően minden felajánlott forint mellé még egy érkezik. Itt támogathatja a Borsod24 adománygyűjtését.

Kapcsolódó cikkek